הדרך הנכונה להשקיע בנדל”ן בארה”ב

הדרך הנכונה להשקיע בנדל"ן בארה"בהמשקיעים אומרים שאמריקה כולה עומדת למכירת חיסול, ומשקיעים מכל העולם באים לנגוס בשלל. יפנים וסינים, שוודים ובלגים, כל העולם קונה בזול את אמריקה , ואם אתה משקיע במזומן – אתה מלך. כל הדלתות נפתחות בחיוך רחב עם שטיח אדום, רק תזרים לנו מזומנים. כמובן שהישראלים לא נפקדים מחגיגה כזו, ופתאום החלום הישראלי מתגשם, למרות שבפועל כרגע, מבחינת שוק הנדל”ן – אמריקה זה כאן בישראל.

הבנקים שולטים בשוק הנדלן בארצות הברית

מיליוני בתים עדיין נמצאים ברשות הבנקים ועכשיו הם משחררים אותם קצת יותר לאט, מאשר לפני כשנה, בחבילות קטנות, ובפחות הפסד. אבל עדיין אמריקה מוצפת במציאות, צריך רק לקטוף. בית במחיר של מכונית משומשת בארץ, זה דבר מציאותי לחלוטין.
אזרח אמריקאי מתקשה היום מאוד לקנות בית אפילו בשווי של כמה עשרות אלפי דולרים בודדים, כי הבנקים שינו מדיניות, לקיצוניות השנייה יש לומר. בעבר, לפני משבר הסאב פריים, אמריקאי קיבל משכנתא של כמעט 100% ברבע שעה ובחוסר אחריות. היום לעומת זאת, הוא נדרש להמציא מסמכים רבים וקרדיט סקור ללא דופי, וגם זה תמורת ריבית מינימאלית של 6 – 7 % . אמריקאים יודעים לקנות רק באשראי, ואמריקאי ממוצע מגהץ גם 5$ בכרטיס האשראי שלו, ואינו יודע לחסוך מידי חודש.

איך להשיג כסף להשקעה בנדל”ן בארצות הברית

לעומתו, אנחנו הישראלים, יכולים פשוט למשכן את הנכס שלנו ולקחת ריבית של הלוואה לכל מטרה בתחום ה-4% , ולערוך קניות כמו בסופר מרקט, כי אחרי הכול בית חדש של 5 חדרים ודונם גינה באזור טוב , יעלה לנו פחות מ300,000 ₪ כשבעים אלף דולר, צא ומצא מחיר כזה בארץ – בטבריה או בדימונה? כנראה שכבר לא…..
אחד הנושאים המרתיעים את המשקיע הממוצע ברכישת נכס במרחק של 9,000 ק”מ הוא נושא הטיפול ואחזקת הנכס, ולאחר מכן מכירתו בשוק האמריקאי. למשקיע הישראלי אין באמת יכולת לחזות האם הנכס אכן יושכר או חלילה יעמוד ריק תקופות ארוכות, ואף חשוב מכך – מתי ניתן יהיה לממש אותו ובאיזה מחיר. יש חברות נדלן שהתמקדה בפתרון הסוגיה הזו בדיוק, והן מציעות תכניות ייחודות אשר מנצלת את ההזדמנות בשוק באופן מיטבי.