איך לבדוק את אפשרויות המימון שלך

איך לבדוקאת אפשרויות המימון שלךגם אם אתה בטוח שיש לך קרדיט נהדר בבנק ואין לך בעיה לקבל משכנתא בסכום הנדרש תמיד בדוק זאת היטב לפני
שתכנס לתהליך של קניית הדירה. בשלב ראשון בדוק את הזכאות שלך אולם עדיף להוציא את תעודת הזכאות בבנק שבו אתה מתכוון לקחת משכנתא למרות שאין זה מחייב.

בדיקת האפשרות של משכנתא משלימה

בדוק את אפשרויות משכנתא המשלימה שלך וההחזר החודשי בפריסה למס’ שנים (15, 20,25,30) בדוק היטב את המבצעים השונים בבנקי המשכנתאות ונסה לקבל אישור עקרוני לקבלת סכום הכסף הנדרש.

על מנת להימנע מאי נעימויות באפשרותך לקבל אישור עקרוני לסכום הנדרש בכתב מהבנק ורק אז לחפש את הדירה בסכום
שאתה יודע שאתה יכול לגייס. טיפ: וודא שאין הודעות עיקולים שאינם מעודכנים על חשבונך. אם היו בעבר וודא שנמחקו מתיקך האישי. בזכות ולא בחובה. דאג שחשבונך יהיה, שלושה חודשים לפני בקשת המשכנתא.

הקשר בין כרטיס אשראי ומשכנתא

טיפ: אם יש ברשותך כרטיסי אשראי שאינם פעילים או מוגבלים אפילו אם אין עליהם חובות דאג לבטלם לפני הגשת הבקשה. כרטיסים רבים מדי שאינם פעילים הינם אופציות להיכנס לחובות ומהווים סכנה מסויימת לאישור המשכנתא.

טיפ: דחה כול רכישה על כרטיס האשראי בקרדיט או רכישה של רכב עד לקבלת אישור סופי של המשכנתא. כל התחייבות לתשלום חודשי לטווח ארוך יחשבו כנגדך ויפחיתו את סכום המשכנתא שביכולתך לקבל. אפילו אם קיבלת אישור עקרוני האישור הסופי נתון להשתנות על פי התבוננות של הרגע האחרון במצבך הפיננסי.דאג לרכוש את הריהוט ושאר הדברים שהנך מתכונן לרכוש עבור דירתך החדשה לאחר קבלת המשכנתא.

דרישות הבנקים לאישור משכנתא

דרישות הבנקים המינימליות הם שההחזר החודשי יהווה בין %40% -30 מההכנסה החודשית המתקבלת ע”י שני בני הזוג יחדיו. אישור עקרוני למשכנתא:
אישור עקרוני הוא אישור כתוב מהבנק שאומר שיש לך אישור לקבל משכנתא בסכום הנדרש להשלמת הקניה.כל נדלניסט במדריך הסוכנים שלנו יוכל להדריך אותך לגבי קבלת אישור עקרוני למשכנתא תוכל לקבוע איתו בבנק ששם מכירים אותו והוא יוכל לעזור לך לעשות זאת במהירות וביעילות קבלת אישור עקרוני תתן לך כוח מיקוח מול המוכר בכך שיידע שברגע שהעסקה תיסגר יקבל את כספו ללא כול בעיה. האישור העקרוני גם יזרז בהרבה את תהליך רכישת הדירה ברגע שתמצא את הדירה המתאימה לך.